Kefirli Tarifler

Kefiri sadece içmek için değil, aynı zamanda yemeklerinizde ve hatta cildinizde maske olarak kullanabileceğiniz tarifler içerisine de katabilirsiniz. Bu sayfada kefir ile yapabileceğiniz farklı kefirli tariflere yer verdik.

Kefirli yiyecek tarifleri

Kefir peyniri (Quark peyniri)

Kefirinizi içebileceğinizden fazla mı mayaladınız? Kefir ile yapabileceğiniz quark peynirine ne dersiniz? Kefir peyniri tarifini okuyun.

Kefirli pancake

Pancake yaparken bir de kefirli olanını deneyin. Yumuşak, sağlıklı ve lezzetli. Kefir tarifini okuyun.

Kefirli ekmek

Farklı ekmek tatlarından hoşlananlar için kefirli roll ekmeği tarifi hazırladık. Bu ekmeklerin kendisi küçük ancak lezzeti büyük. Kefirli ekmek tarifine göz atın.

Kefirli domatesli tuzlu kek

Domatesin lezzeti kefir ile buluşarak kek oluyor. Ekmek yerine sabahları bir dilim kefirli domatesli keke ne dersiniz? Kefirli domatesli tuzlu kek tarifine göz atın.

Kefir peynirli kek

Poğaça yapmaya vaktiniz yok ancak poğaça tadında bir tarif mi arıyorsunuz? Öyleyse kefir peynirli kek tarifine göz atın.

Kefirli çikolata jölesi (glaze)

Çikolata ile kaplanan kek, brownie ya da cupcake için tadına doyum olmaz derler. Biz bu sefer keki kefir ile yaptığımız jöleyle kaplayacağız.

Kefirli içecek tarifleri

Muzlu kefir

Muzlu süt olur da muzlu kefir olmaz mı dersiniz? Kefir tüketmeyi sevmeyenler ve özellikle çocuklar için harika bir formül. Muzlu kefir tarifine göz atın.

Kara dut kefiri

Mehmet Öz’ün favori mevyelerinden kara dut. İşte size harika bir yaz içeceği kara dut kefiri.

Maden sulu kefir karışımı

Kefirin tadı çok sert geliyor ve içmekte zorlanıyorsanız bir şişe maden suyu ile kefirinizi ayran tadına getirebilirsiniz. Maden sulu kefir tarifine göz atın.

Kefirli diyetler

7 günlük kefir diyeti programı

Sağlıklı bir şekilde yemeden içmeden kesilmeden yedi günde dört kilo vermek kim istemez? Yedi günlük kefir diyeti planına göz atın.

3 günlük kefir diyeti

Yedi gün bana çok, üç gün bir şey yemem sadece kefir içerim ama kilomu da veririm diyenler için üç günlük kefir diyetimiz de var. Üç günlük kefir diyetine göz atın.

 

Yazıyı arkadaşlarınıza göndermek için bir düğme seçin