Üç günlük sade kefir diyeti

Bu sayfaya kadar geldiğinize göre kefirin en sağlıklı süt ürünlerinden biri olduğunu biliyorsunuz. Mineral ve vitamin deposu kefir, sinir sistemini yatıştırıyor, cildin, tırnakların ve saçların daha sağlıklı görünmesini sağlıyor. Bu faydalarının yanı sıra kefir düşük karbonhidrat değeriyle bir çok diyette kilo vermek ve zayıflamak için kullanılıyor.

Fazla kilolarınızdan kurtularak zayıflamak için bir kefir diyeti arayışı içerisindeyseniz kefir diyetinin bir çok farklı versiyonunu bulabilirsiniz. Bunların arasından en etkili olanını seçmek için kendi yeme alışkanlıklarınızın farkında olmalı ve kefirin hangi yiyeceklerle birlikte tüketerek diyet yapabileceğinizi bilmelisiniz. Kefir diyeti sırasında bazı yiyecekleri tüketmemeniz gerekiyor. Kendinize hazırladığınız diyet menünüz kefirin tüm avantajlarını kullanmanıza imkan tanımalı. Böyle bir menü ile yapacağınız diyet sonrasında vücudunuz temizlenecek, sağlığınız güçlenecek ve zayıflayacaksınız.

Bu diyette tek şart üç gün süresince sadece kefir içmek!

Bu diyette tek şart üç gün süresince sadece kefir içmek!

Sade kefir diyeti

Sade kefir diyeti oldukça basit ve etkili bir diyet. Bu diyet üç gün sürüyor. Bu süre zarfında ev yapımı kefir haricinde hiç bir şey yemeyeceksiniz. Kefiri yağsız (light) günlük sütten yapabilirsiniz. Her gün için 1.5 litre kefir içeceksiniz. Bu sade kefir diyeti sonunda 4 ila 5 kilo verebilirsiniz. Diyet süresince su içmeyi de ihmal etmeyin.

Uyarılar:

Kefirci diyet programında kullanacağınız kefirin ev yapımı olmasını önermektedir.

Bu diyet programını uygulamayı düşünüyorsanız diyete başmadan önce mutlaka bir doktor ve diyetisyene danışın. Kefirci kesinlikle diyetten dolayı oluşabilecek sağlık sorunlarından sorumlu tutulamaz.

Yazıyı arkadaşlarınıza göndermek için bir düğme seçin

6 yorum “Üç günlük sade kefir diyeti

  1. Kefirin ev yapimi olmasi sartmi ben ev yapimi bulamiyorum birde disaridan aldiklarim biraz yağ içerikli sorun olurmu?

    • Kefirin gerçek faydalarından yararlanmak istiyorsanız ev yapımı kefir içmenizi öneririz. Marketlerde satılan bir çok kefir kefir mayasından değil kültüründen üretilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir