Muzlu Kefir (Kefir Milkshake)

Çocuğunuz ya da siz kefir içerken yoğunluğundan dolayı içmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Muzlu kefir tarifi ile tüm bu zorlukları yenebilir kefiri içine koyacağınız muz ile kendiniz için vazgeçilmez bir tat haline getirebilirsiniz. Üstelik yapımı da oldukça kolay bu tarifi yaz günlerinde bir süre buzdolabında bekleterek sağlıklı bir yaz içeçeği yapabilirsiniz.

Muzlu kefiri yapmak için ihtiyaç listemiz aşağıdaki gibi:

  • 500 ml kefir
  • 2 adet muz

muzlu-kefir-tarifi

Önce iki adet muzumuzun kabuklarını soyuyoruz ve daha çabuk bulamaç haline gelsin diye dilimliyoruz. Daha sonra miksere atıp iyice bulamaç haline getiriyoruz. Mikser sürahisinin içerisinde bulamaç haline gelen muzun üzerine 500 ml kefiri ekliyoruz. Mikserimizi bir kez daha çalıştırıyoruz. Yaklaşık iki dakika mikser içerisinde kefiri ve muzu karıştırıyoruz. İşlem bittikten sonra en az 20 dakika kadar buzdolabında ister mikser sürahisi içerisinde ister bardak içerisinde kefiri dinlendiriyoruz.

Özellikle kefir içmek istemeyen çocuklar için muzlu kefir ideal bir içecek.

Özellikle kefir içmek istemeyen çocuklar için muzlu kefir ideal bir içecek.

İsterseniz buzdolabından çıkardıktan sonra muz dilimleri ile bardağı da süsleyebilirsiniz.

Yazıyı arkadaşlarınıza göndermek için bir düğme seçin

4 yorum “Muzlu Kefir (Kefir Milkshake)

  1. Benim 17 aylık kızım pekmezi çok seviyor ancak kefiri sevmedi. Ona kefiri sevdirmek için içine pekmez eklesem kefirin vitamini etkilenir mi acaba

    • Sevgi Hanım kefire değil kefir mayasına metal değmemesi gerekiyor. Aslında bu eskiden kullanılan malzemesi aliminyum olan kaşıklar için geçerli ancak siz yine de kefir mayanıza metal değdirmemeye özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir