Kefir Markaları

Kefirin her geçen gün artan popülaritesi ile doğru orantılı olarak Türkiye’de toplu kefir üretimi yani endüstriyel üretim yapan bir çok kefir markası bulmak mümkün.

Bakkallarda ya da irili ufaklı süper marketlerde (Migros, Şok, Carrefour, KİM, Üçler, DİASA, TANSAŞ, Kiler, Kipa, Çağdaş gibi…) bulabileceğiniz bu markalar tarafından üretilen kefir, genelde kefir mayasından değil kefir kültüründen yapılıyor.

Türkiye’de üretilen,  market ve bakkallarda satışa sunulan kefir markalarını sizin için araştırdık ve edindiğimiz bilgiler ışığında bu kefir markalarının bir listesini çıkarttık. Aşağıda bulabileceğiniz listede yer alan bu markalar arasında hangisi en iyi kefir markası diye  diye soracak olursanız cevabımız en iyi kefirin evde yapacağınız kefir olduğudur.

Kefir Markaları Listesi

Yazıyı arkadaşlarınıza göndermek için bir düğme seçin

25 yorum “Kefir Markaları

 1. İnternetten araştırdım metal temas ettirmeden yoğurt mayalar gibi mayalıyorum kefirimi ama kefir taneciklerim hiç çoğalmadı.aktardan almıştım.mayayın çoğalmama sebebi ne olabilir.içiyorum ama aynı değerlere sahipmidir diye şüphe içerisindeyim.acaba içmelimiyim?

  • hemen gözlemlenebilecek kadar kısa sürede maya çoğalmaz bir süre kullanmanız gerekir, ki muhtemelen şu süre zarfında çoğalmıştır. :)

 2. bağırsaklarından rahatsız olan arkadaşım bunun ilacı iyi zeytin. ve zeytin yağı aç karnına hergün bir yemek kaşığı has zeytin yağı ( cam şişe ) olmasına dikjat et, zeytinide hergün bir avuç ye fakat çekirdeği siyah olmayan iyisini bul sele zeytini de, 10 gün dene zeytin yağından sonra aç karnına zeytin ye çerez gibi, bir saat birşey yeme, on gün sonra farkı görürsün . sakınhaaaa asitli hiçbir şey içme ağzına sürme milletin ocağını bu asitli içecekler ağlattı, kefiride içmek istiyorsan akşam saati bir bardak iç . kurumsal marketlerde ve aktarlarda var, hangisi iyidir diyorsan .emin ol hepsi aynı… hepsi artık fabrikasyon oldu,

 3. Ben doğal kefir mayasını nerden bulabilirim rahatsızım bağırsaktan doktor kendin yapmalısın diyor lütfen yardımcı olur musunuz

 4. Sayfanızı inceledim. Fakat doğal kefir konusunda şüpheliyim. Laboratuar ortamında geleneksel yöntemlerden uzak… Akademisyen olarak ticarete dönüşmüş olması da ayrıca düşündürücü benim için. Ayrıca herkes ücretsiz birbirine verirken…Sirkeleriniz hakkında da doğallıkla ilgili şüphelerim var.

 5. kefir kullanmak istiyorum ama evde yapımı zor oldugu içinde satın almak istiyorum ama hangi markaya güveneceğim bilemedim kafam karıştı

  • Emine Hanım, kefirin evde yapımı zor değil bir kez alıştıktan sonra kefir mayanızla aranızda duygusal bir bağ bile gelişiyor. Günden güne büyüyorlar sonra siz atmaya kıyamayıp yemeye başlıyorsunuz bir denemenizi isteriz. Eğer gerçek kefir içmek istiyorsanız isim vermek yerine ucuz ürünleri almayın ve içerisinde kefir kültürü olan ürünleri tercih etmeyin diyelim.

  • Carrefour Gurme şubelerde ve bazı gurme şarküterilerde bulabilirsiniz. İnternet sitesinden de sipariş verebilirsiniz. Yalıtım ve Buz akülü olarak sevkiyat yapılıyor. sipariş oluşturduğunuz da, ertesi gün içerisinde kargo ile teslimat gerçekleştiriliyor.

  • Kesinlikle,bu konuda çok haklısınız insanlık için hep iyi birşeyler için cabaliyorsunuz bende üniversitede çalışıyorum ,akademisyen ve öğrencilerin hiç ücret almadan gece gündüz çalıştığını biliyorum

 6. markette satılan ama aynı evde yapılmış gibi olan, içinde hiçbir katkı maddesi olmayan Radoha kefir kullanıyorum. Diğerlerinden çok farklı, zaten içilince hemen anlaşılıyor. tavsiye ederim

  • Sayın Aksel,
   Radoha kefiri tükettiğiniz ve düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyoruz. İnternet sitemizde bu düşüncelerinizi paylaşmak istiyoruz. Size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası veya e-mail adresinizi iletirseniz memnun oluruz. Bize 0850-5321502 Alo Kefir hattından veya 0224-2542993 numaralı telefon hattından ulaşabilirsiniz. mail adresimiz [email protected]
   sağlıklı günler diliyoruz.

 7. ben evde kefir mayalamadığım zamanlarda atatürk orman çifliğinin kefirini alıyorum. ankara da oturfuğum için bu markayı bulmak kolay. özel değil devlet markası diye daha çok güvendiğim için bu markayı alıyorum.

  • Ankara da Radoha markasınıda bulabilirsiniz. Radoha Türkiye’nin İlk kefir imalat iznini alan,gerçek kefir mayası ve katkısız inek ve keçi sütü ile geleneksel yöntemle üretim yapan firmadır. iletişim bilginizi [email protected] adresine iletirseniz sizi radoha ile tanıştırmak isteriz. Sağlıklı günler dileriz.

 8. İlk önceleri marketlerden kefir alıyordum şimdi evde yapıyorum. Evde 5 kişiyiz her gün iki litre sütten yapıyorum. Tatile çıktığımız zamanlarda da kefir tohumlarımı suda saklıyorum tatil süresince marketten kefir alıyorum. Hepsini denemedim ama en çok beğendiğim kefir markası eker kefir oldu.

  • Hepsini denedim derken RADOHA Kefiri denediniz mi? Türkiyenin ilk Kefir Markasıdır RADOHA ve orijinal maya ile geleneksel olarak mayalama yapılıyor. Üretim aşamasında kesinlikle metale temas ettirilmeden şişeleniyor. Ayrıca piyasada Keçi sütünden kefir yapan tek firma. Ulusal olmadığından Bursa Yerel marketler, İstanbul da Tanınmış Şarküteriler,Ankara da ve İzmir de bazı şarküterilerde ve Doktorların reçetelerine girmesi sebebiyle İstanbul dahil Türkiye’nin bir çok ilinde münferit tüketicileri olan bir firmadır. İşi İnek ve Keçi Sütünden Kefir ve Gerçek Kefir Sabunu imalatıdır. Bir deneyin farkı anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir