Karamaya Kefir

Kazakistan menşeili kefir tohumu ile yapılan Karamaya Kefir, ulaşabildiğimiz kadarıyla sadece Macrocenter ve Migros marketlerinde satılıyor. Web sitesinde yazan bilgilere göre ürünün mayası steril ve kendine has koşullar altında imal ediliyor. Bu ürünü diğer hazır kefirlerden ayıran en önemli farkı plastik değil cam şişelerde satılıyor olması.

Karamaya kefir sadece Migros ve Macrocenterlarda satılıyor

Karamaya kefir sadece Migros ve Macrocenterlarda satılıyor

Karamaya kefirin içeriğini kefir mayası ve inek sütü oluşturuyor. Kara maya usulü mayalanan kefir, aynı zamanda adını da bu mayalama tekniğinden alıyor. İçindeki bazı bakteri çeşitlerinin yaşamını devam ettirebilmesi için cam şişe tamamen ürün etiketiyle kaplanarak kefire gün ışığının temas etmesinin önüne geçilmiş. Kefir yapmak için kullanılan süt pastörizasyon aşamasında bilinen uygulamaların aksine yüksek ışıl işlem görmemiş, süt proteinlerinin vücut tarafından emilebilmesi için kefir benmari usulü pastorize edilmiş.

Ürün üzerinde açıldıktan dört gün içerisinde tüketilmesi önerisi yer alıyor. Bunun yanı sıra ürün çalkalandığında gazoz gibi köpürme gerçekleşiyorsa ürünün bozulmuş olabileceği uyarısı da eklenmiş.

Karamaya kefirin üretim yeri Saraçishak Mahallesi, Saraçishak Sokak No:2/A Fatih, İstanbul adresinde gerçekleştiriliyor. Ürünle ilgili iletişime geçebileceğiniz müşteri hattı telefon numarası ise 0850 532 00 08.

karamaya-kefir-2

Diğer kefir markaları

Yazıyı arkadaşlarınıza göndermek için bir düğme seçin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir