Radoha Kefir Ürünleri

Radoha sadece sofralık içilecek kefir değil bunun yanı sıra kefir sabunu kefir tarhanası gibi kefirden yapılma ürünlerde satıyor. Radoha ürünlerinin fiziki mağaza olarak nerede satıldığına dair internet sitelerinde bir bilgi bulunmuyor ancak Bursa ve İstanbul’daki bazı marketlerde 500 ml’lik ve 1 litrelik kefir şişelerinde Radoha Kefir’i bulmak mümkün.

Ayrıca Twitter üzerinden sorularımızı yanıtlayan ve bize tatmamız için kefir ve denememiz için sabun gönderen Ahmet Özarslan kısaca Radoha Kefir’in öyküsünü de anlattı. Ahmet Bey, geleneksel yöntemle kefir ürettiklerini, üretim sürecinde katkı maddesi kullanılmadığını ve ürünün metalle temas ettirilmediğini belirtti. Amaçlarının koruyucu içecek yapmak olduğunu bu nedenle meyve aroması gibi katkı maddeleri kullanmadan kefir ürettiklerini belirten Özarslan, kefir yapımı için kullanılan maya kadar sütün de önemli olduğunu bu nedenle testi geçemeyen sütleri kefir yapım aşamasında kullanmadıklarını söylüyor.

Nerede satılır?

Bursa menşeili firma Bursa’da Özdilek, Özhan, KİPA, Seyhanlar, ŞAYPA, Çadaş, Özpaş ve Akuğur adlı marketlerde, İstanbul’da Arnavutköy Peynircisi, Nezih Market, Shiffa Home, Şütte Caddebostan, Şütte Kızıltoprak, Merkez Şarküteri ve Ambar Doğal Ürünler’de bulunuyor.Ankara’da ise Nar Organik, İncek Organik Olans Organik, İzmir Naturel Ticaret’te bulunuyor. Adana’da Saklıköy Şarküteri’de bulmak mümkün.

İnek sütünden yapılan Radoha Kefir

İnek sütünden yapılan Radoha Kefir

Radoha kefirin bardaktaki yoğunluğunu videoyu izleyerek görebilirsiniz.

Keçi sütünden yapılan Radoha Kefir

Keçi sütünden yapılan Radoha Kefir

Kefir sabunu

Kefirden sabun mu olur mu demeyin. İlk duyduğumda ben de biraz şaşırdım açıkcası ancak kokusu gayet tatmin edici. Kefir jeli ve palm yağı kullanılarak üretilen bu sabunlar aşağıdaki fotografta da görebileceğiniz gibi güzel bir kutuyla geliyor. Sabunun ağırlığı ise 120 gram.

 

Banyo kullanımına yönelik cilt ve saç için doğal kefir sabunu.

Banyo kullanımına yönelik cilt ve saç için doğal kefir sabunu.

Sabun paketinden:

Yükek oranda protein, antioksidan, mineral ve cilt için faydası kanıtlanmış başta E olmak üzere A ve D vitaminleri vardır. Antibakteriyel özelliği ile temizleme gücü yüksektir. Doğal peeling yapar Saçı besler ve saç dökülmesini önler. Cilde belirgin parlaklık ve canlılık verir. Ağartıcı, köpürtücü yapay madde içermediği için zamanla renk değişimi gözlenir.

Sabunun kutusu ve şeklini gösteren bir videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Diğer kefir markaları

Yazıyı arkadaşlarınıza göndermek için bir düğme seçin

Bir yorum “Radoha Kefir Ürünleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir