X

Kefir ile 7 günlük diyet planı

[fruitful_dbox] Kefir diyeti ile sağlıklı zayıflayın! [/fruitful_dbox]

İşin içinde kefir olmasa diyet programlarına çok iyi gözle bakmam. Ancak bu sefer diyette kefir var. Kefirin vücudunuza sağladığı vitaminler bu diyeti uygulanabilir kılıyor. Kefirli diyet programı haftada 2 ila 4 kilo verdirmek için tasarlandı. Program vücut temizliği bazlı bir program olduğu için ayrıca sizin tutum ve duygularınızı da etkileyecek.

Yedi günlük diyet planının etkili olmasının nedeni, diyet süresince yediğiniz yiyeceklerin vücudunuza getirdiği kaloriden daha çok kalori yaktırmasına neden olmasından ileri geliyor. Bu diyet planı herhangi bir yan etkiye (dukan diyetinde olduğu gibi) de sahip değil. Diyet programı vücut sisteminizi temizleyecek ve kendinizi daha sağlıklı hissedeceğiniz bir his verecek. Sadece yedi gün sonra kendinizi daha hafif hissedeceksiniz çünkü diyet sonunda 2 ila 4 kilo vermiş olacaksınız.

Kefir diyetinin sıkı sıkıya uygulamanız gereken sadece üç tane kuralı var. Bunlar:

 • Yedi gün boyunca kesinlikle alkol almayacaksınız.
 • Her gün 10 bardak su içeceksiniz.
 • Her gün 500 ml kefir içeceksiniz.

İşte size yedi günde kefir diyeti. (Başlamak için aşağıdaki yeşil butonun üzerine tıklayın.)

Birinci gün:

Yaz aylarında kefir diyeti yaparken kavunu eksik etmeyin

Muz haricinde tüm meyveler yenebilir. Eğer yaz döneminde bu diyeti uygulayacaksanız mutlaka kavun yiyin. Yaz döneminde değilseniz diğer meyveleri tüketin ama muz hariç. Sabah aç karnına bir bardak ev yapımı kefir ve bir bardak da akşam yatmadan önce.

İkinci gün:

Kefir diyetinde ikinci gün istediğiniz kadar sebze sizi bekliyor!

Pişmiş ya da çiğ tüm sebzeleri yiyebilirsiniz. Üstelik hiç bir sınırlama olmadan. Doygunluk hissi gelene kadar sebze yiyebilirsiniz. Ne yiyeceğiniz de size kalmış bu konuda da bir sınırlama yok. Sabah iki adet fırınlanmış patates karbonhidrat almanız açısından iyi olacaktır. Hatta patatesinizi biraz tereyağı kullanarak tatlandırabilirsiniz. İkinci gün de yine sabah aç karnına bir bardak ev yapımı kefir ve bir bardak da akşam yatmadan önce kefir içeceksiniz.

Üçüncü gün:

Üçüncü gün meyve ve sebze günü.

Diyetimizin üçüncü gününde meyve ve sebze karışık ne istersek yiyebiliyoruz. Muz harici istediğimiz kadar meyve ve sebze serbest. Öğlen çorba içebiliriz. Bu gün patates yemek de yok. Sabah aç karnına bir bardak ev yapımı kefir ve yine yatmadan önce bir bardak kefir içerek üçüncü günü de tamamlıyoruz.

Dördüncü gün:

Bugün toplam üç bardak kefir içiyoruz ve muz yiyoruz.

Ne mutlu ki bugün muz yiyebileceğiz. Evet diyetimizin dördüncü gününde istediğiniz kadar muz yiyebilirsiniz. Ayrıca bugün içeceğimiz kefir bardak sayısı sabah ve gece yatmadan önce olmak üzere iki bardak değil; sabah, öğlen ve gece yatmadan önce olmak üzere üçe çıktı. Öğle öğününde yine çorba içeceğiz. Sabah aç karnına bir bardak, öğlen ve yatmadan önce de bir bardak ev yapımı kefirimizi içmeyi unutmuyoruz.

Beşinci gün:

Bugün iki porsiyon yağsız kırmızı et yiyeceğiz.

Bugün ziyafet var. Kırmızı et ve domates yiyeceğiz. İki porsiyon yağsız kırmızı et yiyeceğiz. İsterseniz hamburger köftesi de olabilir. Bu kırmızı eti altı tam domatesle birlikte yiyebilirsiniz. Beşinci gün içtiğiniz su miktarını bir bardak arttırın. Bu vücudunuzun üreteceği ürik asiti temizleyecektir. Sabah aç karnına bir bardak ve gece yatmadan önce de bir bardak olmak üzere toplam iki bardak kefirimizi içmeyi de unutmuyoruz.

Altıncı gün:

Altıncı güne geldiğimizde sebze ve kırmızı et yiyeceğiz.

Kırmızı et ve sebze günü. Bugün istediğiniz kadar et ve sebze yiyebilirsiniz. Sebze çiğ ya da haşlanmış olabilir. Sabah aç karnına bir bardak ve gece yatmadan önce de kefir içerek günü tamamlıyoruz.


Yedinci gün:

Diyetimizin son gününde kahverengi pirinç kullanarak yaptığımız pilavımızı yiyeceğiz.

Bugün kahverengi pirinç, meyve suyu ve yemek istediğiniz tüm sebzeleri yiyebilirsiniz. Sabah aç karnına bir bardak ve gece yatmadan önce de bir bardak olmak üzere toplam iki bardak ev yapımı kefiri içmeyi de unutmuyoruz. Yedi günlük kefir diyetinin sonuna geldik.


Sekizinci gün:

Diyet sonrası hissedeceğiniz işte tam olarak bu 🙂

Sekizinci gün 2 ila 4 kilo vermiş olacak ve kendinizi bir hafta öncesine göre çok daha hafif ve temizlenmiş hissedeceksiniz. Eğer kilo vermeye devam etmek istiyorsanız bu kefir diyetini uygulamaya devam edebilirsiniz. Diyetiniz sırasında alkol almak isterseniz alkolü sadece günde iki kadeh kırmızı ya da beyaz şarapla sınırlayın. Votka, tekilla, rom gibi alkollü içecekler yasak. Çok abartmadığınız sürece bira içebilirsiniz. Eğer şarap içecekseniz sadece şarap, bira içecekseniz o gün sadece bira için. Unutmayın alkollü içecekler bu diyet için bir seçenek değil.

Bu diyeti yapmak içinse gerekli olan tek şey günlük taze ev yapımı kefirin yanı sıra sabır.

Öneri ve diğer eklemeler

Diyetiniz süresince sebzeleri salata şeklinde tüketebilirsiniz. Ayrıca diyet süresince aşağıdaki içecekleri de tüketebilirsiniz.

 • Su (limonlu olabilir)
 • Kahve (şeker, tatlandırıcı ve krema eklememelisiniz)
 • Siyah çay
 • Meyve suyu (sadece yedinci gün meyve suyu içebilirsiniz)

Uyarılar:

Kefir diyeti programına kesinlikle sadık kalmalısınız. Diyet sonrası kilo verenler diyette yazanları bire bir uygulayanlar oldu. Diyet sonuçları kişiden kişiye değişmekle birlikte yedikleri sebze ve meyvelerin kalitesi ve miktarı da sonuçları etkiledi. Kefirci diyet programında kullanacağınız kefirin ev yapımı olmasını önermektedir.

Kaynaklar

The secret to easy weight loss with yogurt and kefir!
Weight Loss With Kefir
Kefir diet will make your figure slim
The Kefir 7 Day Diet Plan
The Flat Belly Food You Don’t Know About: Kefir

Bu diyet programını uygulamayı düşünüyorsanız diyete başmadan önce mutlaka bir doktor ve diyetisyene danışın.

Diğer kefir diyetleri

Üç günlük sade kefir diyeti

Yorumlari Goruntule (77)

 • Merhabalar.. bende bugun başladım. meyve günündeyim ben sorum şu olacak. istiridye mantarını hangi gün yiyebiliriz et günündemi sebze günündemi? evde çok çürüyüp gidecek :(

 • Benimde bugün 3.günüm bitti.yarin kirmizi et ve domates günü kahvaltida ne yiyeceğim?

 • KEFİR YAPTIKÇA ÇOĞALAN BİRŞEYDİR AMA BİR TANIDIĞIMIN YAPTIĞI KEFİR ÇOĞALMIYOR BÖYLE BİR KEFİR VAR MI BENİM ELİMDEKİ KEFİR YAPTIKÇA ÇOĞALIYOR.

 • Bende çoğalması olmayan maya var şok marketlerde buldum aynı yoğurt gibi mayası süzme işlemi yok

  • Cogalmasi olmayan mayalardan ben de buldum ama o markette satilanlar kefir kulturu diye geciyor gercek kefir mayasindan yapilan kefirin yerini tutmaz kesinlikle.

 • Merhaba;
  Bana liste halinde yazar mısınız? Ben de uygulamak istiyorum.Çıktısını alıp hergün uygulayacağım.
  Şimdiden teşekkür ederim. :)

  • Merhaba,

   bu yazısının çıktısını liste olarak yazıcınızdan alabilirsiniz.

  • Merhaba Merve, sabah kahvaltısında mesela birinci günde meyve var bu meyveleri yiyerek yapacaksınız.